Dobrze Dobrana Kapela to rodzaj projektu, niemal performansu, który "rodzi się" za każdym razem na nowo. „Dobry potańc” ma charakter jamu taneczno-muzycznego, do którego mogą dołączyć się inni muzycy znający ludową lub miejską nutę.

Wraz z wielkanocnym króliczkiem i wiosennym kogutkiem, śpiewem ptaków i pierwszymi kwiatami chcemy zaprosić wszystkich na pierwszą wiosenną potańcówkę wiejsko-miejską.

A ponieważ niektórym już wiosna w sercach gra, będzie wiosennie, radośnie, ale i lirycznie, dziarsko, z przytupem, ale i nostalgicznie.

Gościnne piwnice CK rozszerzają swoje podwoje oraz repertuar. Nie zabraknie tradycyjnych roztoczańskich poleczek, oberków, podróżniaków, jednak dołączą do nich tanga, foxtroty, walce, slowfoxy, czyli... piosenki rodem z okresu międzywojennego. Potańcówkę poprzedzi jak zawsze krótka rozgrzewka i wprowadzenie.

Gośćmi Dobrze Dobranej Kapeli będą tym razem:

Kapela Bornego

REKLAMA – WIĘCEJ PONIŻEJ

Kapela Bornego wykonuje muzykę z okolic Roztocza Zachodniego, która była grana na dawnych weselach wiejskich. W składzie instrumentów pojawią się skrzypce, suka, basy dłubane i bęben obręczowy.

Muzykę zaczerpnęli bezpośrednio od mistrzów skrzypcowych i sukowych, m.in. od Stanisława Głaza, Bronisława Bidy i Zbigniewa Butryna. Wzorują się na ich repertuarze pochodzącym z bogatej tradycji kapel skrzypcowych i orkiestr dętych

Jak sami mówią, to nie oni wybrali tę muzykę – to ona wybrała ich. I tej muzyce pozostają wierni od ponad 10 lat, nie poddając się popularnym modom i pokusom.

Skład:

Mateusz Borny – suka

Anna Lipińska-Borny – skrzypce

Piotr Deptuła – skrzypce

Robert Miedziocha – basy dłubane

Bartosz Gajdzik – bęben obręczowy

Dobra Nasza

Tchnie młodością i świeżością choć sięga po „stare” piosenki. Potrafi ukołysać, ale i rozbawić. Ich miłością jest muzyka pierwszej połowy XX wieku. Skoczne poleczki, zawadiackie walczyki, ale też romantyczne tanga. Dobra Nasza powstała w wyniku spotkania muzyków młodego i średniego pokolenia, a ich aranże to połączenie świeżości młodości i wirtuozerii doświadczenia. Zabrzmią pieśni z repertuaru Toli Mankiewiczówny, Chóru Dana, Mieczysława Foga, Andrzeja Boguckiego i innych.

Zespół tworzą:

Dobrosława Ziółek – śpiew (i nie tylko)

Jaśmina Różycka – kontrabas

Mariusz Wołkowicz – gitara, mandolina, śpiew

REKLAMA – WIĘCEJ PONIŻEJ
Nie ponosimy odpowiedzialności za zmiany w programie ani za opisy sporządzone na podstawie informacji zebranych z ogólnodostępnych źródeł. Zalecamy, aby wszystkie warunki, ceny, program oraz szczegóły dotyczące przebiegu wydarzenia weryfikować bezpośrednio u organizatorów.
We use cookies and similar technologies on our website to enhance your experience and personalize content and ads. By continuing to use our website/app, you consent to the use of these technologies and the processing of your personal data for personalized and non-personalized advertising. By clicking 'Accept', you consent to the use of cookies and the processing of your data as described above.